TytuŁ: Ślubny Photocast vol.5
Autor: Antek
Data publikacji: środa, 06 lipiec 2011     Wykonując 5ty z rzędu ślubny fotokast, a drugi z planowanych sześciu w tym roku, mogę pokusić się o kilka słów popartych już jako takim doświadczeniem.

     Sama formuła pracy z fotokastem jest bardzo interesująca. Poznajesz bowiem swojego klienta dużo głębiej niż w przypadku tradycyjnego reportażu fotograficznego. Rozmawiając z młodą parą, rodziną, przyjaciółmi, dowiadując się konkretnych rzeczy o ich charakterach, o podejściu do siebie na wzajem czy samego sakramentu ,wchodzisz głębiej w całą historię. Idąc dalej, masz szansę zrobić lepsze zdjęcia, bo skoro więcej wiesz zarówno o otoczeniu jak i samych ludziach dla których pracujesz - łatwiej o rzetelność w budowaniu spójnej ciekawej historii.

   Nie zawsze realizacja fotokastu idzie w parze z założeniami. Kiedy biegasz gdzieś podczas reportażu, trzymając w jednym ręku dyktafon, w drugim aparat nie jesteś w stanie przewidzieć że np życzenia pod kościołem będą miały miejsce koło fontanny , która zagłuszy wszystkie nagrania. Fakt że pokój nad salą weselną okaże się akustyczny tak bardzo, że uniemożliwi nagrania w dobrej jakości , jest nie do przewidzenia. Rozmaite sytuacje płatają figle które spowodują że cały projekt będzie jeszcze bardziej skomplikowany niż można by to sobie wyobrazić.

    Ślubny "Photocast" pisany po angielsku z charakterystycznym logo, to wizerunek pod którym zacząłem realizować audiowizualne projekty od 2010 roku włącznie. Rok po tym jak sam zacząłem wykonywać pierwsze tego typu usługi, obserwuję coraz większe zainteresowanie, zarówno ze strony klientów jak i samej branży . Nie unikniona jest popularyzacja tej formy reportażu, o czym świadczą najnowsze premiery książek na temat fotokastu, czy zapowiedzi co popularniejszych portali o rozwoju w tym kierunku.

    Zapraszam więc do obejrzenia piątego ślubnego fotokastu. Kolejne czekają w kolejce zleceń na swoja turę, gdzieś pomiędzy sezonowym zamętem, ząbkowaniem mojej kochanej córy, a totalnym brakiem czasu.

Obróć urządzenie o 90°

Rotate screen