TytuŁ: Motywacja a Wizerunek
Autor: Antek
Data publikacji: środa, 18 listopad 2015

    Wszyscy, pracujący w organizacjach balansujemy gdzieś pomiędzy rutyną a kreatywnością, pomiędzy zmęczeniem a zapałem do pracy. Wiecznie „zagonieni” w ciągłym pędzie, zadajemy sobie pytanie: Co sprawia, że nam się zwyczajnie chce? Coś co pcha nas do przodu to motywacja, którą możemy czerpać z bodźców zewnętrznych, lub umieć wytworzyć ją sami. Podczas naszej zawodowej drogi, szala zaangażowania przechyla się czasem na jedną, czasem na drugą stronę.

fotografia biznesowa, wizerunek, motywacja

   Spory arsenał marketingowych projektów stymuluje motywację zewnętrzną. Zabierając zespół na wyjazdowe szkolenie, organizując sportowe, integracyjne eventy czy wreszcie uczestnicząc w programach odpowiedzialności korporacyjnej. Motywację pracowników można moderować. Trwałość takich zabiegów w budowaniu zaangażowania jest jednak krótka. Z drugiej strony, mamy motywację wewnętrzną, która wiąże się z cechami interpersonalnymi człowieka, oraz z jego wiarą we własne możliwości. Na to jak pracownik postrzega sam siebie mamy całkiem realny wpływ. Poprawiając jego wizerunek, przez organizację biznesowej sesji zdjęciowej, wpływamy na to jak widzi sam siebie, czyli na samoocenę, a pośrednio na motywację.

   Sesje zdjęciowe realizowane są w estetyce jaką ludzie znają z środków masowego przekazu. Jadąc do pracy patrzą się na bilboardy, oglądając reklamy w Internecie czy w telewizji przeżywają wizualne „bombardowanie obrazami”. Standaryzuje się więc to co nazywamy estetyką. Realizując sesję zdjęciową zatem w sposób dbały, pokazujemy ludzi jak „pięknych, młodych i bogatych”. Aby to osiągnąć, trzeba zadbać o cztery kwestie:

 - dobre tło

 - stylizację i wizaż

 - dobrego fotografa

 - estetyczną post produkcję 

fotografia biznesowa, wizerunek, portret biznesowy

   W tle zdjęcia pokazujemy najchętniej dużą przestrzeń urbanistyczną. Wszelkie lobby wejściowe w nowoczesnych biurowcach świetnie się do tego nadają. Wysokie sklepienia, szklane fasady, dużo światła w kadrze, pomagają zrealizować ujęcia przestrzenne, z ciekawą perspektywą.

   Po zakończonych zdjęciach mamy wreszcie możliwość prezentacji największego kapitału każdego biznesu, czyli ludzi. Pokazujemy ich estetycznie, w sposób nowoczesny, szukając przy tym takiego kadru, który będzie się po prostu podobał.

   Poprawiając wizerunek ludziom wpływamy pośrednio na poczucie ich własnej wartości a więc na fundament wewnętrznej motywacji do działania.

Antoni Łoskot

Obróć urządzenie o 90°

Rotate screen