TytuŁ: Tło w fotografii biznesowej
Autor: Antek
Data publikacji: niedziela, 05 październik 2014

Tło w sesji biznesowej to ważne uzupełnienie samego zdjęcia. W zależności od tego co chcemy osiągnąć i na jakie tło się zdecydujemy, może dodawać dodatkowe informacje o pracy czy kompetencjach pracownika, ukazywać szerszy kontekst danego biznesu, lub koncentrować uwagę na danej osobie. 

SESJA ZDJĘCIOWA WE WNĘTRZACH BIUROWYCH

Biznesowa sesja zdjęciowa może być realizowana w miejscu pracy - przestrzeniach w których pracujemy. Pokazuje wówczas tak ludzi jak i ich zawodowe otoczenie.  Detale wnętrza biurowego mogą pomóc pokazać ważne cechy dla danej firmy: nowoczesne wnętrze biurowe – profesjonalizm i kompetencję błyskiem stali, szkła czy marmuru; tradycyjne – wiedzę i doświadczenie poprzez patynę mebli czy bogato wyposażone biblioteczki. Tym samym wybór wnętrza sesji jest istotny dla pogłębienia przekazu zdjęć i może tworzyć ciekawy kontekst uzupełniający informację jaką chcemy przekazać klientom. 

 

SESJA ZDJĘCIOWA NA TLE KARTONOWYM 

Można jednak zrezygnować z pokazywania biur i dodawania dodatkowych kontekstów wystrojem wnętrz poprzez zastąpienie tego czymś zgoła przeciwnym. Chcąc mieć neutralne, jednorodne kolorystycznie tło można zdecydować się na sesję tle kartonowym z poleceniem tzw. szparowania. Szparowanie to proces wycinania postaci z tła, tak by przy graficznej obróbce zdjęć można było wstawić dowolnie wybrane przez siebie tło - zdjęcie, grafikę lub kolor. W ten sposób możemy uzupełnić fotografię zespołu np. logotypem czy innym  charakterystycznym dla firmy symbolem graficznym albo zdecydować się na tło jednolite wybijające osobę którą fotografujemy. 

 

PLENEROWE SESJE BIZNESOWE

Wreszcie, można też zdecydować się na sesję zdjęciową w plenerze. Jeśli pogoda i czas który chcemy poświęcić na zdjęciowy projekt pozwalają na elastyczność, sesja w otwartej przestrzeni to świetny pomysł. W ten sposób można pokazać w tle zdjęć dowolnie wybrany element otaczającego nas krajobrazu. W warunkach miejskich  może to dodać zdjęciu dynamizmu. Wielką zaletą takich sesji jest przestrzeń umożliwiająca optymalną kompozycję zdjęcia fotografowi, oraz niestandardowe zdjęcia zespołu. Kluczowym czynnikiem jest odpowiedni dobór pleneru oraz sprzyjająca pogoda – deszcz czy wiatr mogą niestety skutecznie uniemożliwić osiągnięcie zamierzonego efektu.  

  

 --

Antoni Łoskot 

Obróć urządzenie o 90°

Rotate screen